Tarcze do cięcia 125

Tarcza do betonu

Tarcza do betonu i obróbka jest łatwiejsza

tarcza do betonu

Tarcza do betonu

Beton jest wyjątkowo wymagającym materiałem, dlatego trzeba użyć do jego obróbki odpowiednich narzędzi do których będzie dobrana odpowiednia tarcza do betonu. Podstawą jest zakupienie tarczy do cięcia betonu o wyjątkowej wytrzymałości na uszkodzenia. Jeżeli tego nie zrobisz, szybko je zniszczysz.

Odpowiedni wybór tarcz do betonu

Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba przede wszystkim poznać podstawowe parametry, jakie posiada każda tarcza do betonu. Wybierając to narzędzia, przede wszystkim musisz wiedzieć, podobnie jak podczas wyboru czegoś takiego jak tarcza do metalu, do czego będzie używane. Zwykle użytkownikom zależy, aby mogli korzystać zarówno z tarczy do cięcia na sucho, jak i na mokro. Warto wiedzieć, że niektóre tarcze odznaczają się znikomą wytrzymałością na wysokie temperatury, dlatego konieczne jest schładzanie ich podczas wykonywania cięcia. Najlepiej więc kupić tarcze, które można wykorzystać na oba sposoby. Dostępne są dwa rodzaje tarcz do betonu: pełne i segmentowe. Pierwsze z nich są tańsze, ale za to segmentowe odznaczają się większą wydajnością.

Rozmiar tarczy

Bardzo ważnym parametrem jest rozmiar tarczy. Dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe rozmiar, a można wśród nich wymienić tarcze do cięcia betonu 115 mm - 230 mm. Z tych danych można dowiedzieć się, do jakich urządzeń będzie można użyć tarczę. Im większa jest tarcza, tym do większej maszyny będzie pasowała. Tarcza do betonu będzie w stanie wytrzymać obciążenia, jakie wiążą się z pracą na urządzeniu o dużej mocy.

Najmniejszy rozmiar tarcz do betonu

Najmniejsze są tarcze do cięcia betonu 115 mm - 230 mm. Możesz wykorzystać je do urządzeń o niskiej mocy przerobowej. Dostępne są jednak modele zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Wszystko zależy od sposobu wykonania, a także od zastosowanych elementów składowych. Jeżeli uda się natrafić na model o solidnej budowie, niezwykle wytrzymały, można będzie z niego bez przeszkód korzystać do masowego użytku.

Tarcze do szlifowania betonu

Zaprezentowany powyżej przedział jest bardzo szeroki. Jeżeli nabędziesz tarcze do szlifowania betonu lub jego cięcia mającą 230 mm, możesz użyć ją do urządzeń o znacznie większej mocy, niż w przypadku tarczy mającej 115 mm. Wyższa wartość sprawia, że możliwe jest jej zastosowanie w sprzętach przekraczających 2000 W. Jednocześnie uzyskiwana jest znacznie większa powierzchnia tnąca, a prace można wykonać szybciej.

Tarcze diamentowe

Szczególnie polecane są tarcze diamentowe, które radzą sobie z naprawdę wymagającymi materiałami, a beton jest jednym z nich. Należy jednocześnie dodać, że w sprzedaży dostępne są również tarcze uniwersalne, którymi można ciąć zróżnicowane materiały w jednym czasie. Nie trzeba wymieniać ostrza przy każdej zmianie materiału do cięcia, co znacznie skraca czas wykonywania zadania. Każda tarcza do betonu o rozmiarze 115 mm 230 mm posiada średnicę otworu o wymiarach 22,23 mm.

tarcza do betonuzakupienie tarczy do cięcia betonutarcza do metalutarczy do cięcia na suchocięcia betonu 115 mm - 230 mmtarcze do cięcia betonu 115 mm - 230 mmtarcze do szlifowania betonutarcze diamentowe

Powiązane wpisy

Tarcza do metalu

Dobrze dobrana tarcza do metalu to pół sukcesu