Tarcze do cięcia 125

Tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania - niezbędnik profesjonalisty

tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania. Charakterystyka i sposób wyboru odpowiedniej

Metal i beton to materiały twarde i odporne na uszkodzenia, przez co są dość trudne w obróbce. Można je formować tylko przy pomocy najwyższej jakości narzędzi. Do takich elementów można zaliczyć tarcze do szlifowania. Montowane na bardzo popularnych szlifierkach kątowych takich jak Milwaukee kątówka czy DeWalt kątówka. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wspomnianych ściernic. Czym się charakteryzują te narzędzia Łódź i jak wybrać odpowiednią odmianę?

Tarcze do szlifowania charakterystyka i wielkość

Szlifowanie jest jedną z odmian obróbki stali takiej jak np. 42crmo4 qt skrawaniem. Ma na celu wykańczanie powierzchni, kształtowanie i wygładzanie. Do tego właśnie służą tarcze do szlifowania betonu czy innych materiałów. Bardzo często powstają z węglika krzemu, co daje im dużą żywotność. Można też jednak natrafić na egzemplarze wykonywane z innych surowców. Takich jak korund, węglik boru lub diament. Warto wiedzieć, że tarcze do szlifowania oferują różne stopnie granulacji. Dzięki temu da się nimi wykonywać oczyszczenie, wygładzanie itp.

Kryteria doboru odpowiedniej tarczy do szlifowania

Można śmiało stwierdzić, że granulacja jest pierwszym z kryteriów wyboru ściernicy. Drugie, równie ważne, to jej wielkość. Wszystkie tarcze diamentowe lub wykonane z węglików mają określony rozmiar. Może być to 115, 125, 150, 180 a nawet 230 mm. Wybierając konkretną ściernicę zawsze trzeba sprawdzać, jaki format obsługuje posiadane urządzenie. Spore znaczenie ma także wielkość otworu środkowego znajdującego się na tarczy. On z kolei musi być dopasowany do podkładki mocującej, którą posiada kątówka Milwaukee lub innego producenta.

Tarcza do betonu i metali

Szlifierka kątowa ma określoną prędkość, z jaką pracuje. Kupując tarczę należy sprawdzać, z jaką szybkością może skrawać. Również na tej podstawie dopasowuje się ją do urządzenia. I nadal nie jest to ostatnie kryterium. Każda tarcza do metalu czy innych surowców ma określoną twardość. Co interesujące, twarde materiały obrabia się miękkimi tarczami. Tymczasem do szlifowania miękkich surowców najlepsze są twarde ściernice.

Dopasowanie tarczy do obrabianego elementu

Pozostając przy materiałach trzeba pamiętać by dopasować do nich element roboczy. W sklepach znajduje się niejedna tarcza do żeliwa, stali zwykłej, narzędziowej, hartowanej. Dostępna jest również znakomita tarcza do aluminium. Poza nimi do dyspozycji są wersje do szlifowania betonu, kamienia naturalnego oraz ceramiki. Widać, więc, że pole manewru jest bardzo duże.

tarcze do szlifowaniaszlifowanietarcze do szlifowania betonutarcze diamentowetarcza do metalutarcza do żeliwatarcza do aluminium42crmo4 qtDeWalt kątówkaMilwaukee kątówkakątówka Milwaukeenarzędzia Łódź

Powiązane wpisy

Tarcza do metalu

Dobrze dobrana tarcza do metalu to pół sukcesu

Tarcza do betonu

Tarcza do betonu i obróbka jest łatwiejsza

Hurtownia stali

Co może nam zaoferować dobra hurtownia stali

Usługi obróbki tworzyw sztucznych

Jakie to usługi obróbki tworzyw sztucznych?

Obróbka metali Gdańsk czyli co?

Jak przebiega obróbka metali Gdańsk?